Ideiglenes befogadás

 

Az ideiglenes befogadók áldozatos munkája nélkülözhetetlen a menhelyek számára, hiszen újabb kutyákat akkor tudnak megmenteni, ha a korábban befogadott, vagy sérült állatokat ideiglenes szülőkhöz, vagy végleges gazdákhoz juttattják.
Alapítványok által mentett kutyák, jelentős része kisebb-nagyobb sérülésekkel kerül a menhelyekhez vagy alapítványokhoz. Ezért szükséges, hogy ideiglenes befogadó segítse a kutya ápolását, nevelését, állatorvoshoz jutását, és otthonában az esetleg nélkülözhetetlen utókezeléseket is elvégezze.
 
Ez az időszak általában több hónapig tarthat, de kérés esetén az állatot rövid időn belül ,ha leetőség van akkor vissza viszik a menhelyre.
Alapítványok álltalában vállalják az állat orvosi ellátását, szállítását, szükség szerint az etetéshez szükséges tápot is biztosítja. A befogadó feladata, hogy gondoskodjon az állatról, és lehetővé tegye a jövendő örökbefogadókkal való kapcsolatteremtést.
Tapasztalatok szerint a családoknál elhelyezett állatok gyorsabban, és probléma mentesebben illeszkednek be végleges gazdáiknál, ha ismerik az együttélési normákat. A leendő végleges gazdikat nagy körültekintéssel, részletes ismerkedés után választják ki, figyelembe véve a kutya jellemét, igényeit és a befogadó által biztosított tartási körülményeket.
Valamennyi, gondozásban lévő állatot oltva, féregtelenítve, mikrocsippel, oltási könyvvel ellátva, orvosi vizsgálatot követően helyezzük el ideiglenes befogadókhoz.
Álltalában minden menhely és Alaptványnál szükség van önkéntesekre akik ideiglenesen be tudnak fogadni egy kutyát.
Manapság nagyon kevés ember van aki ilyen lehetőséget vállal ,pedig a kutyáknak nagy szükség van erre. :)